Kde využít štětovnici
Zahradní domek či altán
Některé zahradní stavby, jako jsou altánky nebo uzavřené zahradní domky, vyžadují důkladnou přípravu terénu pro vybudování základové desky. Týká se to např. staveb, které jsou umístěné ve svahu, anebo je terén nepříliš stabilní, sesouvá se a před vybetonováním základů je nutné jej něčím zpevnit a zajistit. K tomu se právě hodí štětovnice, jsou to ocelové silnostěnné plechy, ohýbané tak, že na okrajích mají k dispozici spojovací zámek, a spojením více štětovnic do sebe vznikne velmi kompaktní a stabilní ocelová hradba. Ta pak udrží okolní zeminu v potřebné vzdálenosti od stavebního prostoru a bude pak možné pohodlně provádět veškeré stavební práce. Po vytvoření základové desky se pak štětovnice vyjmou a případně využijí jinde.
Výstavba garáže
Ještě větší nároky na přípravu terénu si klade garáž a samozřejmě rodinný dům. Základy stavby nelze podcenit, sebemenší technologická chyba anebo nedbalost či opomenutí při výstavbě se pak projeví později, a problém je v tom, že omyly a nedostatky právě v této fázi stavby se jen stěží napravují. Naštěstí existují štětovnice iiin, které umožní být při stavbě základů důkladní a nekompromisní, a vězte, že se to netýká jen rodinných domů, ale tímto způsobem se staví i velmi náročné stavby, jako jsou přehrady, mostní konstrukce či říční jezy.
Rekultivace zahrady
Když kupujete nemovitost se zahradou, ne vždy odpovídá terén vašim představám. Někdy je dokonce nutné provést komplexní rekultivaci, zatravnění a zpevnění svahu, pokud se nachází na problematickém místě, což jsou např. lesní průseky a okraje lesa v blízkosti řek, kde je terén příliš měkký a nestabilní. V některých případech je doporučováno část zahrady vybagrovat a okraj parcely zpevnit betonovou hrází, kamenným valem nebo nižším soklem a k tomu se může výborně hodit právě štětovnice.